طراحی شهرک ویلایی

طراحی خاص شهرک ویلایی

طراحی خاص شهرک ویلایی

شهرک‌ها به دلیل مزایای گسترده‌ای که در چنته دارند، از جمله امنیت بالا و ایمنی تمام‌عیار، موردتوجه‌اند. شیوة ساخت‌وساز ویلاها در شهرک‌ها و همچنین محوطه‌سازی جذاب و منحصربه‌فرد، همچنین فضای داخلی ویلاها دارای استخر، سونا، جکوزی هستند. و محوطة ساختمان به‌گونه‌ای طراحی شده که سالن پذیرایی بزرگی داشته باشد .و یا حتی طراحی آنها به شکلی است .که شبیه به یک پنت هاوس ساحلی است. همچنین معماری بیرون آنها از بهترین مصالح ساخته شده و چشم‌انداز بی‌نظیر و خیره‌کننده‌ای را به نمایش می‌گذارد.
بسیاری از این ویلاها شبیه به باغ ویلا یا کاخ ویلا با نمای لاکچری ساخته شده‌اند.
همچنین در این شهرک‌ها زمین تنیس، فوتبال، زمین والیبال برای استفادة خانواده‌ها ساخته شده است که از طراحی ویژه و محوطه‌سازی بسیار زیبا برخوردار است. این ویلاها از نمای کلاسیک، معماری مدرن و معماری ترکیبی نما رومی و مدرن بهره گرفته‌اند. خاص‌ترین ویلاها در شمال کشور قرار دارند؛ تا جایی که تمام کسانی که به فکر خرید ویلای خاص هستند؛ ویلاهای این شهرک‌ها را در انتخاب‌هایشان می‌گنجانند.

  شهرک امیر دشت

طراحی ویلایی شهرک امیر دشت ویژگی‌های خاص خود را دارد. این‌طور که گفته می‌شود. ویلاهای موجود در این شهرک به دست معروف‌ترین طراحان و معماران به مرحله ساخت رسیده‌اند و مهم‌تر اینکه، گردهمایی فضاهای بازی، رفاهی و غیره سبب شده، خاص‌ترین ویلاهای شمال در این شهرک قابل‌مشاهده و تماشا باشند. طبیعت چنان ماهرانه در شهرک امیر دشت تجلی‌یافته است .که از همان ابتدا نقش طبیعت در نگاهمان می‌نشیند و تازگی و طراوتش، حالمان را خوب می‌کند. به‌زعم این‌که ویلاهای موجود در این شهرک دارای تفاوت‌هایی هستند. اما همچون دیگر شهرک‌های شمال ایران، یک همخوانی و هارمونی را در نگاه اول در ذهن احیاء می‌کند.

معمارشهرک امیر دشت

معماران زبده برای این‌که بتوانند این شهرک را به‌نوعی برند کنند، یعنی ویلاهای موجود در آن را متفاوت از دیگر ویلاها و شهرک‌ها جلوه دهند. از لوکس‌ترین مصالح و متریال ساختمانی به‌صورت مشابه در تمام ویلاهای شهرک استفاده کرده‌اند تا به فراخور این مسئله، امضایشان پای تمام ویلاها ثبت شده باشد. این عامل نه‌تنها زیبایی را برجسته می‌کند که حتی کیفیت را نیز چند درجه بالا می‌برد که به رضایت خریداران و سرمایه‌گذاران منتهی می‌گردد.
به‌عنوان‌مثال از مصالحی که در ساخت ویلاهای موجود در شهرک امیر دشت به‌کاررفته است. می‌توان به سنگ‌های تراورتن اشاره کرد، یا مثلاً آجر آذرخش که در مرکز توجه خریداران ویلای شمال است. فلاشینگ از دیگر مواردی است. که در ویلاهای شهرک امیر دشت مشاهده می‌شود. و بر زیبایی‌هایش اضافه کرده است.
گرانیت مشکی را به این لیست اضافه کنید تا آنچه در برابر نگاهمان قرار می‌گیرد، مجموعه کامل و جامعی باشد. از برترین و بهترین مصالح ساختمانی روز، شاید به همین خاطر است که خیلی‌ها شهرک امیر دشت کلارآباد را به زیبایی می‌شناسند و بر این باورند، از زیباترین‌های ایران است. مهم‌ترین ارمغان چنین مصالحی، پایداری است. یعنی اگرچه به نظر می‌رسد زیبایی بزرگ‌ترین دستاوردش است. اما وقتی دقیق می‌شویم در می‌یابیم در هوای مرطوب شمال، پایداری و سالم ماندن مهم‌ترین مشخصه‌ای است که می‌توان آن را به مصالح استفاده شده در ویلاهای شهرک امیر دشت کلارآباد ارتباط داد.

طراحی شهرک کاکتوس در کلارآباد

از ویژگی‌هایی که اجازه می‌دهد شهرک کاکتوس به‌عنوان یکی از شهرک‌های خوب مازندران شناخته شود، نزدیکی به دریا و جنگل است. به‌طوری‌که حضور هم‌زمان جنگل و دریا را در خود دارد و شما می‌توانید هم از زیبایی‌های جنگل استفاده کنید و هم دریا. دسترسی به خیابان اصلی، ستاره دیگری است که شهرک کاکتوس موفق به اتخاذ آن شده است.

طراحی شهرک  ویلایی چیلک

چیلک هم‌نام صحیح و برازنده‌ای است .که چندین شهرک ویلایی ساحلی را در خود جای‌داده است. اگر شما هم از هواداران ساحل و پلاژ و آب‌تنی‌کردن در آب‌های خلیج‌فارس هستید می‌توانید. شهرک چیلک را برای خرید یک ویلای خاص برگزیده و آن را مخاطب قرار دهید. نزدیکی دریا و جنگل مهم‌ترین فاکتوری است. که به پشتوانه‌اش، عده زیادی به جرگه هواداران منطقه چیلک پیوسته‌اند .و آن را برای خرید ویلا انتخاب نموده‌اند. برآیندهای صورت‌گرفته نشان می‌دهد .دریا و جنگل نهایتاً در این منطقه دو کیلومتر از هم فاصله گرفته‌اند .که مایه دلگرمی علاقه‌مندان به طبیعت شمال و خریداران ویلای شمال را فراهم می‌سازد.
شهرک چیلک را یک جای امن و مطمئن برای سرمایه‌گذاری اعلام می‌کنند.زیرا این شهرک، محل پرورش برترین پروژه‌ها بوده است و به‌موازات این ماجرا، توانسته نگاه گردشگران را به سمت خود بکشاند.

اگر بخواهیم نام یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که به نام شهرک چیلک ثبت شده است را نام ببریم:

می‌توان به هتل 5 ستاره در قسمت ساحل اشاره نمود. به‌علاوه کاخ ریاست‌جمهوری مزید بر علت شده تا نام این شهرک، پایدارتر از قبل، خودنمایی کرده و نمود یابد. نزدیک بودن به جاده چالوس، معنای دیگری به چیلک بخشیده است. به‌علاوه به نوشهر نزدیک است و تنها ده کیلومتر رانندگی تا نوشهر لازم است تا شما بتوانید به زیبایی‌های نوشهر سر بزنید.
ییلاقات مشهور نوشهر که از جمله کندلوس و کجور و نزدیکی آن‌ها به شهرک  ویلایی چیلک، عزم شما را برای خرید ویلا در این شهرک جزم می‌کند. درست است که منطقه چیلک با نام شهرک چیلک بر سرزبان‌ها افتاده است، اما واقعیت این است .که این منطقه، از گردهمایی چندین شهرک ساحلی ایجاد گشته است. مانند شهرک ساحلی نگین، شهرک صنوبر، نارنج، پامچالان، انوش، شهرک شالی و دیگر نام‌هایی که به منطقه چیلک گره خورده‌اند و اهمیت این منطقه از شمال را به گوش ما می‌رسانند.

طراحیی شهرک ویلایی خزر شهر

شهرک خزر شهر نامش تا جایی برجسته شده که آن را به‌عنوان یک برند می‌شناسند. یعنی معتقدند برند ویلا، شهرک خزر شهر است.
شهرک خزر شهر که نه‌تنها شمالی که حتی جنوبی هم دارد. عموماً به‌قدری گران است .که از نظر قیمتی در محدوده 20 تا 100 میلیارد تومان گزارش شده است .و بعضاً با خانه‌های لوکس تهران رقابت می‌کند. گفتنی است ویلاهای مستقر در قسمت‌های شمالی، از نظر قیمت، گران‌ترند و گویا با تب‌وتاب بیشتری برای فروش بهره‌مندند. در مسیر بابلسر به فریدون‌کنار، این شهرک مستقر شده است. درحالی‌که خزر شهر شمالی، در همسایگی دریا و ساحل، دامنش را پهن کرده است. خزر شهر جنوبی کمی از ساحل فاصله دارد. نه‌تنها به دریا و طبیعت شمال نزدیک است .که در چند قدمی جاده اصلی قرار دارد و این یعنی از قسمت موقعیت مکانی امتیاز خوبی را تحصیل می‌کند.
آنچه میان خزر شهر شمالی و جنوبی، حائل و راه عبوری برقرار کرده است یک پل عابر پیاده می‌باشد .که به موجباتش می‌توان از قسمت شمالی به سمت جنوبی تردد کرد. به‌عنوان یک شهرک ساحلی، در تابستان و بهار مملو از مسافرانی است که به شوق دیدن شمال راهی جاده‌ها شده‌اند. البته خود شهرک نه، اطرافش که دریاست و برای عموم آزاد است. خزر شهر یک شهرک است. یعنی دارای نگهبانی‌های 24 ساعته بوده و تنها کسانی جواز حضور در شهرک را دارند. که صاحب ویلاهای موجود در این شهرک باشند یا نهایتاً مهمان صاحبان ویلاها باشند.

سخن آخر

با خرید ویلا در چنین شهرک‌هایی، ضمن این‌که خاطرجمع می‌شویم. آنچه دست رویش گذاشته‌ایم از نظر اقتصادی، سودآور خواهد بود و سرمایه‌گذاری مناسبی را برای ما به همراه خواهد داشت. از قسمت ایمنی هم‌خیالمان را راحت خواهد کرد. بنابراین ایمنی و سودآوری مهم‌ترین ارمغان‌هایی است که به دنبال خرید ویلا در شهرک‌هاست.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت مجله

با عضویت در مجله تخصصی معماریِ استودیو طراحی پی، از جدیدترین مطالب مرتبط با طراحی با خبر شوید، بهترین های علوم مهندسی را بهتر بشناسید و اطلاعات خود را به روز نمایید.