طراحی ویلا در کلاردشت

طراحی ویلا در کلاردشت

طراحی و ساخت ویلا در کلاردشت

اگر به دنبال خرید ویلا در یکی از مناطق نسبتا سرد و خنک شما ایران می باشید بدون شک منطقه کلاردشت یکی از بهترین گزینه های پیش رو شما است. با توجه به کوهستانی بودن این منطقه از استان مازندران طراحی ویلا در کلاردشت نیز بر اساس نوع موقعیت جغرافیایی در این منطقه صورت میگیرد. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد کلاردشت و همچنین ویلاهای موجود در این منطقه هستید این مطلب را انتها مشاهده نمایید.

معرفی کلاردشت در استان مازندران

یکی از سرسبزترین و جنگلی ترین مناطق موجود در استان مازندران قطعا کلاردشت می باشد . با توجه به آب و هوای بی نظیر و طبیعت فوق العاده ای که دارد سالیانه مسافران زیادی از آن دیدن می کنند. جاده های منتهی به کلاردشت بسیار زیبا است . با توجه به هوای خنکی که دارد در فصل های تابستان و بهار بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

کلاردشت از نظر جاذبه های طبیعی بسیار غنی می باشد. البته دیدنی های کلاردشت معطوف به جنگل های آن نمی شود بلکه مکان های گردشگری و تفریحی بسیاری زیادی وجود دارد که از اصلی ترین آنها میتوان به دریاچه معروف و محبوب ولشت ،دهکده مازیچال در داخل ابرها ،روستای رودبارک ،روستای کردیچال ،علم کوه ،روستای سیاه بیشه ،کاخ اجابیت ،تپه کلار ،سنگ سماور ،رودخانه سردآبرود ،مرداب دیوک ، دریاچه حصارچال و کلی منظره های جنگلی به همراه مراکز خرید ، پارک ها و رستوران های این منطقه در کنار ویلاهای بی نظیر کلاردشت اشاره کرد.

نوع و سبک طراحی ویلا در کلاردشت

با توجه به جنگلی بودن منطقه کلاردشت باید ویلا را طوری طراحی کرد تا بیشترین استفاده را از ویو و مناظر سرسبز این منطقه از استان مازندران کرد. ویلاها در منطقه کلاردشت بیشتر در نوع مدرن و لاکچری که بیشترین زمان و هزینه در این نوع سبک صرف تجمل بخشیدن به نماهای داخلی و خارجی خانه به همراه ایجاد امکانات بسیار به روز می شود. سبک دیگر ویلاها در این منطقه به صورت سنتی است. همانطور که از نامش مشخص می باشد در طراحی این مدل از ویلاها سعی در استفاده از شیوه های قدیمی می باشد. البته از ویلاها معمولی با هزینه خرید مناسب برای عموم افراد و همچنین ویلاهای روستایی این منطقه نیز نباید گذشت.

شهرستان کلاردشت کجاست

کلاردشت در استان مازندارن قرار دارد و فاصله آن با چالوس تنها 48 کیلومتر است. به همین بهترین راه سفر به آن از تهران توسط جاده چالوس می باشد. کلاردشت از نظر جغرافیایی در میان رشته کوه های البرز قرار دارد و نزدیک به عباس آباد می باشد. باید بدانید جاده میان عباس آباد و کلاردشت یکی از بی نظیر مسیرهای جنگلی نه تنها در شمال بلکه در سراسر ایران است.

نکات مهم درباره خرید ویلا در کلاردشت

هنگام خرید ویلا در کلاردشت باید به نکات مختلفی چون طراحی آن ملک چه از نظر ایمنی و چه ظاهری توجه کرد. از نظر ایمنی با توجه به شرایط جوی این منطقه حتما باید تاییدیه های مختلف ناظرین ساختمان رویت شود و از نظر زیبایی نیز با توجه به توریستی بودن مناطق مختلف شمال باید حتما بررسی ویژه ای صورت گیرد تا از خرید ویلا خود به دلیل نداشتن یک ویو مناسب پشیمان نشوید.

نکات دیگری نیز هنگام خرید ویلا باید مورد توجه شما قرار گیرد که از مهم ترین آنها می توانیم به بررسی نوع سند ویلا مد نظر ،بررسی داخل بافت یا خارج بافت قرار داشتن ویلا ،نیاز به عقب نشینی برخی زمین ها کلاردشت ،کوهستانی یا جلگه ای بودن ویلا مورد نظر و همسایگان اشاره کنیم.

اصول مهم در طراحی ویلا در کلاردشت

در طراحی یک ویلا باید مسائل مهمی از جمله آب و هوای آن منطقه مورد بررسی قرار بگیرد. در طراحی ویلا در کلاردشت نیز با توجه به شرایط جوی این منطقه باید به نکاتی چون بارش بیش از حد باران ، کوهستانی و جنگلی بودن منطقه ، رطوبت ، خاک حاصل خیر ، تابش خورشید و وزش باد توجه کرد.از دیگر اصول مهم در طراحی و ساخت ویلا در مناطق شمالی کشور باید به مسائلی همچون استفاده از عایق هایی مثل قیر در زیربنا ، طراحی پنجره ها و عایق بندی آنها برای محافظت در برابر باران ، کرسی چینی سازه ، استفاده از پنجره های بزرگ برای بهره برداری بیشتر از نورخورشید ، استفاده از سقف های شیب دار و شیروانی به همراه مصالح با کیفیت اشاره کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت مجله

با عضویت در مجله تخصصی معماریِ استودیو طراحی پی، از جدیدترین مطالب مرتبط با طراحی با خبر شوید، بهترین های علوم مهندسی را بهتر بشناسید و اطلاعات خود را به روز نمایید.