طراحی ویلا در نمک آبرود

طراحی ویلا در نمک آبرود

طراحی و ساخت ویلا در نمک آبرود

یک تعطیلات آرام را در آغوش گرم دوستان و یا خانواده تجسم کنید، قطعا اگر این آرامش در محیطی طراحی شده با سلیقه خودتان باشد بسیار دل چسب‌تر خواهد بود. اگر شما هم قصد ساخت یا طراحی ویلای خود را دارید، این مطلب بسیاری از سوالات شما را پاسخ می دهد. از بین شهرهای شمالی ایران، شهرک توریستی نمک آبرود یکی از دیدنی‌ترین شهرهاست که در ۱۲ کیلومتری غرب چالوس قرار دارد. فاصلۀ کوتاه نمک آبرود تا تهران، امکانات تفریحی زیاد و در حال رشد مثل تله کابین، پارک جنگلی یا نزدیکی به ساحل خزر، هم جواری با ساحلی آرام و دنج همراه با امکانات آن و بی‌شمار علل دیگر از جمله مزیت های ساخت ویلا در نمک آبرود است.

گام های طراحی ویلا در نمک آبرود

در ابتدا باید سبک طراحی ویلا را متناسب با هدفی که از ساخت آن دارید مشخص کنید. برای این کار بعد از کمی جستجو می توانید یک تیم حرفه‌ای انتخاب کنید و با مشارکت آنها مناسب‌ترین طرح را انتخاب کنید. درگام‌های بعد فقط مدیریت هزینه ها، برنامه زمانی و مجوز ها کافی است.

طراحی ویلا

از آنجا که شما بیشتر زمان استراحت یا تفریح را در ویلا سپری خواهید کرد، طراحی ویلای شما از منظر فضای داخلی باید دل نشین و در عین حال جذاب برای شما و از نمای بیرونی زیبایی بخش برای محیط اطراف باشد. یک طراحی زیبا بر ویلا ارزش می گذارد و در مراحل فروش عامل بسیار مهم تلقی می شود. طراحی ویلا در نمک آبرود یا در کل شهر های شمالی کشور، به دلیل قوانین ناشی از ساخت و سازهای بی‌رویه، حفاظت از محدوده جنگل‌ها، شرایط جوی خاص و… در حال حاضر بسیار چالش ‌برانگیز است به همین دلیل انتخاب گروه طراحی از مهم‌ترین قدم‌های شروع است.

انواع سبک طراحی ویلا

طراحی کامل ویلا شامل طراحی اتاق نشیمن، اتاق خواب‌های متعدد، باغ، استخر و سایر جزییات دیگر می شود. سبک طراحی ویلا در نمک آبرود می تواند به سبک های مدرن، ویلا کلاسیک، یک طبقه یا اصطلاحا فلت، دوبلکس (دو طبقه) باشد که به سلیقه شما و میزان بودجه مد نظر شما بستگی دارد.

طراحی ویلای مدرن

در سبک طراحی ویلا مدرن، سعی می‌شود نما گسترده‌تر به نظر بیاید و داخل ویلا یکدست‌تر و بزرگ طراحی شود. سبک نما به گونه‌ای هست که از تابش مستقیم نورخورشید جلوگیری می شود، پنجره‌های قدی بزرگ دید بیشتری به سمت باغ و بیرون می دهند و معماری دوبلکس و سقف‌های بلند عمدتا بکار گرفته می شوند. در این سبک فضا‌های عمومی ‌و خصوصی برای استفاده راحت تر جداگانه ساخته می شوند و در نهایت پکیج کاملی از تعادل و تناسب و اصول زیبای بصری به چشم می آید.

طراحی ویلای کلاسیک

ساخت ویلا به شکل کلاسیک، از جمله سبک‌هایی است که از قدیم بسیار مورد توجه مردم بوده است. در این سبک ستون ها و دیوارهایی مرتفع، پنجره‌های متقارن و طاق‌های بلند، مجسمه‌ها واشیاء زینتی از ویژگی هایی است که جلب توجه می‌کند. تنوع متریال استفاده شده در طراحی نما نسبت به طراحی های دیگر کمتر است و بیشتر از سنگ استفاده می‌شود. نورپردازی نمای بیرونی و استفاده از رنگ‌های روشن مثل سفید و کرم نیز از ارکان مهم این طراحی است.

سبک طراحی ویلای تلفیقی

در میان سبک‌های طراحی ویلا، سبک ویلا تلفیقی در طراحی خاصی طبقه‌بندی نمی شود و تلفیق چند سبک مختلف است. ترکیب المان‌های تلفیقی با وجود اینکه می تواند خاص و زیبا باشد؛ اما اگر توسط طراحان خبره انجام نشود، ممکن است منجر به اشتباهات فاحشی در زیبایی شود. در این سبک می توان ویلاهای بدیع و متفاوت برای سلیقه های خاص خلق کرد.

طراحی ویلا ایتالیایی

در صورتی که تصمیم گرفته باشید سبک طراحی ویلای شما، در الگوی ایتالیایی باشد، طراحی باید با استفاده از مدل‌ها و سبک ایتالیایی انجام شود؛ یعنی استفاده از سنگ‌های بزرگ و ستون‌های مشهور معماری ایتالیایی.

طراحی ویلا فرانسوی

در سبک ویلاهای فرانسوی رنگ‌های شاد و استفاده از المان های طبیعت و گل بسیار مشهود است. این سبک طراحی ویلا بیشتر با بالکن‌های گل کاری شده در یک فضای سرسبز و پوشش سفید رنگ ساختمان شناخته می‌شود.

طراحی ویلا رومی

این سبک طراحی ویلا در واقع زیر مجموعه سبک طراحی ویلاهای کلاسیک است. در این سبک باید به دنبال ستون‌های بزرگ و دایره‌ای شکل باشید و از رنگ‌های خاکستری روشن و متریال سیمان غافل نشوید.

طراحی ویلا سنتی

اگر هزینه ارزان‌تر برای ساخت مدنظر شماست، سبک طراحی سنتی گزینه مناسبی است.

طراحی ویلا مینیمال

طراحی ویلای مینیمال با استفاده از خطوط ساده و محیطی یکپارچه می‌تواند در نظر بیننده تاثیرگذار باشد و آرامش خاصی را خلق کند.

کلام اخر
اگر شما نمک آبرود را به عنوان محلی برای ساخت ویلا در نظر دارید؛ باید بگوییم که فرصت بسیار خوبی برای یک سرمایه به دست خواهید آورد. البته می توانید با انتخاب یک طرح مناسب مثل طراحی چشم‌گیر سبک کلاسیک یا طراحی مدرن و مینیمال برای ویلا مدنظرتان، این فرصت را بسیار پر بازده تر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت مجله

با عضویت در مجله تخصصی معماریِ استودیو طراحی پی، از جدیدترین مطالب مرتبط با طراحی با خبر شوید، بهترین های علوم مهندسی را بهتر بشناسید و اطلاعات خود را به روز نمایید.