طراحی ویلا در رویان

طراحی ویلا در رویان

طراحی و ساخت ویلا در رویان

اگر قصد خرید و یا ساخت ویلا در مناطق شمالی کشور را دارید منطقه رویان بدون شک یکی از مناسب ترین مکان جهت ساخت و ساز می باشد. طراحی ویلا در رویان در سال های اخیر بسیار رونق گرفته و بسیاری از پیمانکاران و انبوه سازان با ورود به این نقطه زیبا و دیدنی اقدام به طراحی و ساخت به روزترین ویلاها نموده اند که مناسب برای هر سلیقه و انتخابی می باشد.

معرفی رویان استان مازندران

رویان یکی از مناطق بسیار زیبا در مازندران است که در گذشته همه آن را با نام علمده می شناختند. مردم این منطقه بسیار خونگرم هستند و شغل اصلی آن ها کشاورزی و دامداری است. همچنین رویان دارای روستاهای کوچکی به نام های هندومرز، زرین کلا، میانک، توسکا، حسن آباد، تاشکوه سفلی، تاشکوه علیا، تیرکده و کاسگر محله می باشد.

از جمله جاذبه های گردشگری و امکانات تفریحی متنوع در رویان می توانیم به جنگل گلندرود ،آبشار حرام او ،آبشار کپ ،پارک جنگلی رویان ،دریاچه الیمالات ،شهر بلده در رویان ،خانه نیما یوشیج ،کلیسای آنتوان مقدس و کاخ تمشیان اشاره کنیم.

علت رونق ساخت ویلا در رویان

جاذبه های گردشگری و امکانات تفریحی در یک نقطه می تواند تاثیر زیادی در ساخت و خرید ویلا و ساختمان های مختلف داشته باشد. در کنار آن نباید از نقش جاذبه های طبیعی همچون دریا و جنگل در طراحی ویلا عبور کنیم. منطقه فوق العاده زیبای رویان در استان مازندران دارای امکانات طبیعی بسیار زیادی می باشد. همین امر سبب شده تا ساخت ویلا در آن به شدت افزایش یابد.

آدرس و موقعیت جغرافیایی رویان

رویال یک شهر ساحلی در غرب استان مازندران است که بین دو شهر نور و نوشهر قرار دارد. رویان از شمال به دریای خزر و از جنوب به جنگل های سر سبز کوه ها البرز و همچنین از سمت شرق به نور و از غرب به نوشهر متصل می باشد.

بررسی انواع معماری ها در طراحی ویلا در رویان

ساخت و طراحی ویلا ریشه در تاریخ بشر دارد که به سبک ها و مدل های مختلفی اقدام به طراحی و ساخت آن می کردند. طراحی ویلا در رویان نیز به سبکهای مختلفی انجام می شود که قابل استفاده برای هر نوع از میزان سرمایه مشتری می باشد. امروزه ساخت ویلا در رویان نور به دلیل داشتن ساحل بیشتر به دو سبک معماری مدرن و یا سنتی کلاسیک صورت می گیرد.

معماری مدرن چیست

در این نوع از معماری طراحی مانور بیشتری بر روی تجملات و جلوه های لاکچری یک ساختمان می دهد. در طراحی ویلا به سبک مدرن قسمت های چون نمای بیرونی و استفاده از امکانات مختلفی نظیر استخر مورد توجه بیشتری قرار می گیرد.

معماری سنتی چیست

همانطور که از اسم این نوع از معماری مشخص است در طراحی آن سعی می شود که از ساختار های قدیمی الگو برداری شود تا ساختمان رنگ و بوی بیشتری از گذشته به خود بگیرد. امروزه طراحی ویلا به سبک سنتی طرفداران بسیار زیادی خصوصا در داخل ایران پیدا کرده است . بسیاری از ویلا های رویان در این سبک طراحی و ساخته می شود.

نکات مهم در خرید و طراحی ویلا در رویان

همواره در خرید ویلا یا هر نوع ملک دیگر چه مسکونی و چه تجاری جدا از سند و مالکیت به بحث پایان کار و تاییدیه های نظارتی آن توجه ویژه ای داشته باشید زیرا مشخص می شود که آیا ویلا مورد نظر از شرایط ایمنی در چه سطحی می باشد. هنگام خرید و یا ساخت ویلا در رویان نیز با توجه به افزایش ساخت و ساز و طراحی ویلا های متنوع باید به این نکات مهم در کنار قیمت مناسب آن توجه داشته باشید.

در طراحی ویلا در رویان و یا هر منطقه ای دیگر از شمال باید هوای بارانی و شرایط رطوبت آن منطقه را در نظر بگیرید . تا ملک مورد نظر در برابر باران و شرایط آب و هوایی این مناطق کاملا امن باشد. از دیگر نکات مهم در طراحی یک ویلا می توان به استفاده کامل از ویو و مناظر موجود ، استفاده مناسب از نور خورشید ، عایق گذاری پنجره ها در برابر باران ، هم سو بودن طراحی ویلا با سبک زندگی مشتری ،هماهنگ بودن نمای داخلی و بیرونی با یکدیگر ،استفاده کامل از تمام فضاها ، حیاط سازی مناسب و کلی نکته دیگر در طراحی خارجی و داخلی ویلا اشاره کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت مجله

با عضویت در مجله تخصصی معماریِ استودیو طراحی پی، از جدیدترین مطالب مرتبط با طراحی با خبر شوید، بهترین های علوم مهندسی را بهتر بشناسید و اطلاعات خود را به روز نمایید.